• Aktualności

      • Trzymaj formę - zima

      • Zimowe podsumowanie akcji „TRZYMAJ FORMĘ” to miło spędzany czas i okazja na sprawdzenie wiedzy  Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Pod fachowym okiem naszych pedagogów – Pani Ewy i Pana Andrzeja uczestnicy zajęć rozwiązywali różne łamigłówki. Było zimowo i wesoło. Wszyscy już doskonale wiedzą, jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu.

      • Akcja DDM

      • AKCJA D-D-M (Dystans-Dezynfekcja-Maska)  I edycja

       w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak  rozstrzygnięta !!!

       Inicjatorami akcji byli uczestnicy zajęć „DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI”, którzy  propagowali  wśród wychowanków MDK różne sposoby zachowania  środków bezpieczeństwa i ostrożności w kontaktach z innymi osobami w warunkach panującej pandemii w kraju.Do akcji zagłosiło się 28 chętnych z  różnych form zajęć w placówce. Byli   to uczestnicy zajęć: ceramika, plastyka, instrumenty pełne muzyki, gry i zabawy integracyjne, taneczne i sportowe. Prace zgłoszone na konkurs były pomysłowe i twórcze oraz bardzo starannie wykonane. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy do II edycji, która odbędzie się     w kwietniu tego roku.

       Nagrodzeni Wychowankowie AKCJI D –D –M:

       1. Ewa Borowska

       2. Antonina Wnuk

       3. Małgorzata Półtorak

       4. Malwina Sikora

       5. Maja Półtorak

       6. Ewa Mikołajczyk

       7. Wojtek Bąk

       8. Antonina Walkiewicz

       9. Lena Podkalicka

       10. Ewa Chrzanowska

       11. Julia Gołębiewska

       12. Emilia Iżowska

       13. Jerzyk Ignatczyk

       14. Tomasz Stech

       15. Aleksander Nowakowski

       16. Antonina Łasińska

       17. Liwia Rudzińska

       18. Alicja Witkowska

       19. Julia Witkowska

       20. Zuzanna Bernat

       21. Emilia Śliwa

       22. Nikodem Jaroszkiewicz

       23. Zofia Dziewińska

       24. Anna Daniluk

       25. Maksymilian Malinowski

       26. Henryk Galiński.

       27. Lena Kruszewska

       28. Józef Jaroszkiewicz

      • Spotkania z Baśnią

      • Zapraszamy na nową formę zajęć dla dzieci 5 - 10 lat.

       Zajęcia odbywają się we wtorki 17:30 - 19:00

       lub środy 18:30 - 20:00

       W czasie zajęć dzieci zapoznają się z najbardziej znanymi, lubianymi baśniami. Będzie to podróż do krainy baśni, w której dzieją się magiczne rzeczy, a świat postrzegany jest sercem. Każda baśń ma morał, który od pokoleń stanowił wzorzec pewnych postaw.

       Baśnie pomogą dzieciom poznać świat wartości i pojąć, że z pozoru odległy krajobraz "za siedmioma górami, za siedmioma lasami", jest częścią nas samych...

      • Piszą o nas.....

      • W związku z dużą popularnością konkursu "Plastuś za żywopłotem", którego patronem był Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk, a Młodzieżowy Dom Kultury w dobie panującej pandemii sprawnie przeprowadził konkurs, prace naszych wychowanków pojawiły się w najnowszym wydaniu gazety "Zycie WSM".

      • Świąteczna Kartka

      •      W grudniowych spotkaniach zespołu „DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI” nasi wychowankowie wraz z nauczycielem panem Andrzejem Czyżewskim wykonywali karty ze świątecznymi życzeniami dla osób niepełnosprawnych, seniorów i medyków pracujących          w Szpitalu Bielańskim. Wspaniała atmosfera, życzliwość i świadomość czynienia dobra drobnym gestem przyczyniła się do stworzenia 70 pięknych, świątecznych kart. Wiele z nich trafiło m. in. do podopiecznych Mazowieckiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz do uczniów warszawskich szkół specjalnych.

            Mamy nadzieję, że w następnych akcjach będzie jeszcze większe zaangażowanie ludzi dobrego serca, niosących  pomoc i radość innym. Zatem serdecznie zapraszamy na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak.

      • KONKURS FOTOGRAFICZNY "PIĘKNA JESIEŃ NA BIELANACH" ROZSTRZYGNĘTY

      • KONKURS  FOTOGRAFICZNY "PIĘKNA JESIEŃ NA BIELANACH"

       rozstrzygnięty

               

                Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić wyniki konkursu "Piękna jesień na Bielanach"

       Spośród 22 fotografii nadesłanych przez dzieci i młodzież z bielańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych , jury konkursowe, w którym  zasiedli:

       • Waldemar Oder – przewodniczący jury
       • Kuba Atys - prasowy fotograf sportowy
       • Agnieszka Kowalska -Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak 

       wybrało zgodnie z regulaminem konkursu nagrody za I, II, III miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przyznano również wyróżnienia.

      • Komputery dla warszawskich uczniów

      • Szanowni Państwo,

        

       serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału oraz wysłaniu informacji o nowej inicjatywie Zbiórki komputerów dla warszawskich uczniów. 

        

       Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy podjęła wraz z Władzami oraz Urzędem m.st. Warszawy inicjatywę mającą na celu wsparcie potrzebujących uczniów i wyposażenie ich w komputery niezbędne do uczestnictwa w lekcjach online. Akcja polega na zbiórce sprzętu IT, w postaci m.in. komputerów, laptopów, desktopów, monitorów, klawiatur, myszek, kamer internetowych dla uczniów i uczennic warszawskich placówek oświatowych do edukacji zdalnej, zgodnie ze zgłoszonym przez szkoły zapotrzebowaniem.

        

       POSZCZEGÓLNE KROKI:

       – Przekazywany sprzęt musi być własnością darczyńcy, musi być sprawny technicznie, musi być zakupiony z legalnych źródeł, nie może naruszać praw osób trzecich oraz nie może być obciążony żadnymi roszczeniami.

       – Darczyńca kontaktuje się z doradcą Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, p. Agatą Gos (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń) w celu ustalenia warunków przekazania sprzętu komputerowego szkołom (dobór placówki, przekazanie kontaktu do placówki); e-mail: komputery@wcies.edu.pl ; telefon: 723 248 552

       – Darczyńca przekazuje używany lub nowy sprzęt IT szkole/szkołom wskazanym
       przez doradcę Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy.

       – Darczyńca i szkoła/szkoły podpisują umowę o przekazaniu darowizny.

       – Darczyńca i szkoła/szkoły określają formę przekazania sprzętu (np. osobiście, kurierem itp.)

       – Odpowiednio spakowany i opisany sprzęt zostaje przekazany do szkoły/szkół na określonych przez obie strony warunkach. Opis sprzętu powinien zawierać: nazwę sprzętu, podstawowe parametry, w przypadku zestawów listę elementów, kolejny numer (np. 1/10, 5/35)

       – Szkoła przygotowuje sprzęt do użytkowania przez uczniów, wcześniej dokonując sprawdzenia stanu technicznego oraz (jeśli jest to niezbędne) formatowania dysku. Na życzenie Darczyńcy szkoła wydaje odpowiednie zaświadczenie o dokonaniu formatowania podpisane przez informatyka i dyrektora/osoby upoważnionej.

       – Dyrektor szkoły i uczeń (jego opiekun prawny) podpisują umowę użyczenia sprzętu.

       – Sprzęt zostaje przekazany uczniowi (jego opiekunowi prawnemu) i jest przez ucznia użytkowany na warunkach określonych w umowie użyczenia.

       Więcej informacji na naszej stronie:

       https://firma.um.warszawa.pl/aktualnosci/2020/11/13/uzywane-komputery-dla-uczniow/

        

       Z góry pięknie dziękujemy  za zaangażowanie!

      • Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

      • Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić wyniki drugiej edycji konkursu „PLASTUŚ ZA ŻYWOPŁOTEM”

        W kategorii 4 -5 lat

       I miejsce - MARIANNA MARCINIUK, MAKAR TRYTIAK  Przedszkole 334

        II miejsce - PIOTR SZOŁTUN  Przedszkole 236

       III miejsce - EWA GÓRZYŃSKA   Przedszkole 409

       W kategorii 6 - 8 lat

       I miejsce GABYSIA ZALIWSKA   SP 209

       II miejsce PIOTR PAWLAK   Przedszkole 245

       III miejsce NINA BAŃKOWSKA   SP 209

       W kategorii 9 - 13 lat

       I miejsce WERONIKA STANIEWSKA  SP 247     

       II miejsce LILIANA SKROCKA SP 370    

       III miejsce SABINA HRYCKIEWICZ  SP 369   

       Wyróżnienia: 

       STANISŁAW BRÓDKOWSKI  SP 133

       BRUNO PIECEWICZ  SP 133

       ANTONINA GUZY Przedszkole 409   

      • Światowy Dzień Mycia Rąk

      •           Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk przypadającego 15 października 2020 r. uczestnicy zajęć „DZIECIAKI - SPOŁECZNIAKI" byli inicjatorami spotkania społeczności Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Gwizdak, na który przypominano o zasadach prawidłowego mycia rąk, ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji panującej pandemii w naszym kraju i na świecie. Wychowankowie zorganizowali również tematyczny quiz z ciekawymi pytaniami. Każdy uczestnik otrzymał drobną niespodziankę. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będziemy mogli organizować częściej.

        

                                                                                                                                                      Opracowała Michalina.

        

      • Powitanie

      • Witamy w roku szkolnym 2020/2021

                Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie,  Drodzy Uczniowie!

       Serdecznie witamy wszystkich Wychowanków w roku szkolnym 2020/2021w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak i  zapraszamy na zajęcia od 2 września 2020 r., które będą prowadzone w trybie stacjonarnym w naszej placówce. Obecna sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych i procedur bezpieczeństwa ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem. W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ opracowaliśmy procedury postępowania i zachowania w naszej placówce, które będą obowiązywały w tym roku szkolnym. Wszystkie umieszczamy na stronie, prosimy o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie ustalonych zasad.

       Mamy nadzieję, że mimo trudności, nowy rok szkolny 2020/2021 będzie pomyślny i owocny dla naszych Wychowanków, przyniesie im wiele radości i satysfakcji oraz pozwoli rozwijać zainteresowania i pasje w Młodzieżowym Domu Kultury. 

                                                                                                                                Z wyrazami szacunku                                                                                                                                                                Dyrektor MDK                                                                                                                                                                  Agnieszka Kowalska