• Rada pedagogiczna


    • Agnieszka Kowalska

     Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wieloletni nauczyciel i pedagog z powołania. Od 2019 roku Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak.. Praca to jej pasja; wierzy i lubi ludzi, kocha dzieci. Promuje zdrowy styl życia w placówce MDK i na Bielanach.


     Robert Błądkowski

     Ukończyłem Politechnikę Lubelską na kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna. Oprócz pracy w MDK uczę również w szkole gdzie jestem wychowawcą. Programowanie w Scratch to jedno z moich ulubionych zajęć tak samo jak grafika komputerowa. Oprócz tego doskonale warsztat pracy z innymi językami programowania. W wolnych chwilach lubię pograć w gry komputerowe oraz uprawiam aktywnie sport.


     Andrzej Czyżewski

      Nauczyciel dyplomowany. Absolwent;

     - Uniwersytetu Warszawskiego

     - Uniwersytetu Łódzkiego

     - Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz terapeuta zajęciowy.

     Prowadzę zajęcia „Gry i zabawy integracyjne” i Zespół Dzieciaki-społeczniaki.

     Z zamiłowania jestem podróżnikiem uwielbiającym poznawać nowe kierunki, te bliskie i dalekie. Jestem

     tam, gdzie słońce i morze.

     Każde dziecko wie, że gry i zabawy u pana Andrzeja to czas pełen atrakcji, zabaw i radości.

     Moim mottem w pracy od dwudziestu lat są słowa Marii Grzegorzewskiej, cytuję „Nie ma kaleki – jest człowiek.” Słowa skierowane są do każdego w społeczeństwie, ale również do osoby niepełnosprawnej. A w pracy z młodym człowiekiem kieruję się dewizą Janusza Korczaka:

     Cytuję „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”


     Michał Husak

     Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, autor tekstów, od wielu lat aktywny scenicznie i studyjnie. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego drugą specjalizacją jest język angielski (Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych), a zainteresowaniami są: filozofia, nauki społeczne, ekonomia oraz szeroko pojęta sztuka


     Wiktoriya Ivanova

     Jestem pasjonatką muzycznej edukacji dziecięcej z ponad 20 letnim stażem zawodowym. Z wykształcenia pedagog muzyki i śpiewu, magister, pianistka, rytmiczka.

     Pracowałam w szkolnictwie muzycznym na stanowisku nauczyciela gry na pianinie oraz koncertmistrza. Późnej, w Kijowskim Instytucie Muzyki im. R. Gliera na stanowisku pedagoga-organizatora, wykładowca.  W swojej pracy staram się podchodzić do każdego ucznia w sposób indywidualny, w zależności m.in. od celu, w jakim uczeń uczęszcza na zajęcia gry na pianinie - dla zdobycia profesjonalnych umiejętności, dla wsparcia ogólnego rozwoju poznawczego, intelektualnego, emocjonalnego, czy dla rozrywki.

     Moje zainteresowania: sztuka, muzyka, teatr, literatura, rękodzieło.


     Katarzyna Jakóbczak – Drążek

     Jestem absolwentką Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny) w Warszawie oraz 3-letnich studiów w Salzburgu w Wyższej Szkole Mozarteum (Instytut Carla Orffa). Współpracuję z Polskim Towarzystwem Carla Orffa - organizacją, której celem jest propagowanie kształcenia muzycznego dzieci, młodzieży i dorosłych wg idei niemieckiego pedagoga i kompozytora - Carla Orffa. Jestem współautorką podręczników do muzyki wydanych przez WSiP - Muzyka i my, Klucz do muzyki, Nuty, smyki i patyki.

     Praca z dziećmi jest mi najbliższa, umiem nawiązać z nimi dobry kontakt, zachęcić do zabawy i pracy. Zależy mi, by zdobywane przez moich uczniów umiejętności muzyczne oraz twórcze obcowanie z muzyką, sprawiały im prawdziwą radość.


     Ewa Kucharska

     Z racji, że od dzieciństwa przejawiałam zamiłowanie do sportu, ukończenie kierunku Wychowanie Fizyczne na AWF w Białej Podlaskiej był rzeczą oczywistą. Dodatkowo ukończyłam studia na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz podyplomowe – Taniec.  Każda aktywność fizyczna jest mi bliska, ale najchętniej uczęszczam na siłownię, gram w siatkówkę i tańczę. Od wielu lat sprawdzam się przede wszystkim jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz tańca. W nauczaniu nie kieruję się chęcią uczynienia z dzieci mistrzów świata (może to być efekt uboczny ;-)). Chcę, by dzieci zaszczepiły w sobie nawyk aktywności, który będzie sprawiał im przyjemność, przynosząc korzystne efekty dla zdrowia i rozwoju. „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. W wolnych chwilach zgłębiam wiedzę z zakresu dietetyki i suplementacji oraz treningu motorycznego. Uwielbiam stawiać przed sobą nowe wyzwania i otaczać się ludźmi, którzy inspirują mnie do działania.

     Poza sportem jestem miłośniczką książek kryminalnych i fantasy oraz wielką fanką Harrego Pottera ;-).


     Waldemar Oder

     Ukończyłem WSP w Kielcach na kierunku WT (wychowanie techniczne)

     z elementami plastyki, „złośliwcy” nazywali nasz kierunek -  Wypoczynek i Turystyka :) . Od wczesnej młodości interesuję się fotografią (idąc na grzyby często zabieram ze sobą aparat fotograficzny) , troszkę później zacząłem interesować się szeroko rozumianą historią. Od czwartej klasy SP zbieram stare pieniądze. Poza tym bardzo wiele czasu spędzam chodząc po górach. Namiętnie czytam książki.


     Anna Piskorek – Atys

      Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) oraz wielu kursów i szkoleń dotyczących nauczania muzyki , edukacji muzycznej dzieci oraz emisji głosu. Autorka programów edukacji muzycznej i emisji głosu dla studentów Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

     Od lat umuzykalnia i uczy miłości do muzyki dzieci, młodzież i dorosłych. Prowadzi również zajęcia umuzykalniające w bielańskich przedszkolach oraz naukę gry na fortepianie. Uwielbia czytać książki, śpiewać, podróżować i jeździć na nartach.


     Łukasz Prochacki

     Nauczyciel tańca, choreograf, tancerz, pedagog, animator kultury oraz trener mistrzowskich formacji tanecznych. Urodził się na Warszawskich Bielanach, gdzie rozpoczął swoją przygodę z tańcem w 1992 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak. Absolwent najlepszych szkół tańca w Polsce. Reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, zdobywając największe laury m.in. w Niemczech, Rosji, Japonii, Holandii, Anglii. Tańczył w profesjonalnych grupach artystycznych. Był wielokrotnym Mistrzem Polski, dwukrotnym Mistrzem Świata (Tokio 2004, Arnhem 2006), wielokrotnym zdobywcą Pucharu Świata. Jego dorobek artystyczny to niezliczona liczba choreografii dla teatrów, zespołów tanecznych, widowisk tanecznych oraz reklam telewizyjnych. Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu tańca dzieci i młodzieży w wielu placówkach na terenie całego kraju ( m.in. W Ośrodku Leczenie Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Centrum Kultury Izabelin, American School of Warsaw, Centrum Kultury Izabelin czy Ośrodku dla niewidomych w Laskach. ) Pod jego okiem wyrośli Mistrzowie Polski w kategoriach dziecięcych oraz młodzieżowych.


      

     Michał Skoczylas

     Ukończyłem Politechnikę Radomską na kierunku edukacja techniczno-informatyczna. Po studiach rozpocząłem pracę jako wykładowca i instruktor nauki jazdy. Kolejnym etapem mojej pracy była szkoła, gdzie pracuję do dziś. Jestem nauczycielem informatyki, techniki a także oligofrenopedagogiem. Moje zainteresowania to informatyka, motoryzacja, sport i szachy.


     Ewa Trochim

      Aktorka, logopeda, nauczyciel mianowany -  Moje zajęcia wnoszą moc radości, prowadzone są z bardzo dużą dawką energii i uśmiechu. W pracy z dziećmi bardzo intensywnie korzystam ze swojej aktorskiej wyobraźni i tworzę magiczną, kameralną atmosferę, która potrafi działać wręcz hipnotyzująco:) Dzięki tak sugestywnemu klimatowi zajęć nawet najbardziej nieśmiałe dzieci pozwalają się  zaprosić do wspólnego aktorskiego działania. Staram się pomóc  przełamać swoje ograniczenia zarażając dzieci swoją dużą, pozytywną energią. A w następnej kolejności tworzymy scenki, sceny, spektakle. Zapraszam


     Andrzej Ziomek

      Ukończyłem wydział Malarstwa i Studia pedagogiczne na Akademii Sztuk Pięknych. Od 1996 roku zajmuję się nauczaniem Plastyki. Jestem pasjonatem sztuki i nauczania. To co piękne i uniwersalne odnajduję na co dzień, w pracach moich uczniów. Odpowiednio pokierowana i wzmocniona, intuicja i odkrywczość młodych adeptów plastyki, jest potwierdzeniem tezy, że dzieła ludzkiej kreacji i wyobraźni, to nie tylko wytwory nobilitowane przez akademie i muzea. W pracy pedagogicznej, często wykorzystuję także znajomość tradycji muzycznej i literackiej.


     Małgorzata Hernik

     Ukończyłam studia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z ustawodawstwem rodzinnym w ZNP,terapię pedagogiczną oraz edukację wczesnoszkolną i przedszkolną.

     Jestem osobą życzliwą, empatyczną i cierpliwą. Uwielbiam pracę z dziećmi i zależy mi na ich zrównoważonym rozwoju. W pracy odznaczam się kreatywnością. Moją rolą jest nie tyle uczenie dzieci, ile pobudzanie icj do szukania własnych rozwiązań i stworzenie klimatu do wspólnej pracy. Moimi pasjami są podróże, spacery po lesie.


     Monika Jaskólska

     Od 12 lat pracuję z dziećmi na różnych etapach edukacyjnych. Praca z dziećmi zawsze wywołuje we mnie pozytywne emocje, jest też dla mnie wyzwaniem, którego chętnie się podejmuję zważywszy na energię i chłonne umysły dzieci. Staram się aby zajęcia prowadzone przeze mnie były przyjemne i ciekawe. Poza pracą uwielbiam aktywnie spędzać czas podziwiając piękno natury:)


     Kamila Ziomek

     Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiowałam lingwistykę stosowaną oraz germanistykę. Nauczanie to moja pasja. Od kilku lat pracuję jako nauczyciel języka hiszpańskiego i niemieckiego w szkole podstawowej. Podczas zajęć wykorzystuję metody aktywizujące uczniów. Systematycznie tworzę własną bazę materiałów tradycyjnych
     i interaktywnych. W wolnej chwili lubię czytać książki i ogląda
     ć hiszpańskie seriale. Do moich zainteresowań należy również podróżowanie.