• Rada pedagogiczna


    • Agnieszka Kowalska

     Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wieloletni nauczyciel i pedagog z powołania. Od 2019 roku Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak.. Praca to jej pasja; wierzy i lubi ludzi, kocha dzieci. Promuje zdrowy styl życia w placówce MDK i na Bielanach.


     Robert Błądkowski

     Ukończyłem Politechnikę Lubelską na kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna. Oprócz pracy w MDK uczę również w szkole gdzie jestem wychowawcą. Programowanie w Scratch to jedno z moich ulubionych zajęć tak samo jak grafika komputerowa. Oprócz tego doskonale warsztat pracy z innymi językami programowania. W wolnych chwilach lubię pograć w gry komputerowe oraz uprawiam aktywnie sport.


     Andrzej Czyżewski

      Nauczyciel dyplomowany. Absolwent;

     - Uniwersytetu Warszawskiego

     - Uniwersytetu Łódzkiego

     - Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz terapeuta zajęciowy.

     Prowadzę zajęcia „Gry i zabawy integracyjne” i Zespół Dzieciaki-społeczniaki.

     Z zamiłowania jestem podróżnikiem uwielbiającym poznawać nowe kierunki, te bliskie i dalekie. Jestem

     tam, gdzie słońce i morze.

     Każde dziecko wie, że gry i zabawy u pana Andrzeja to czas pełen atrakcji, zabaw i radości.

     Moim mottem w pracy od dwudziestu lat są słowa Marii Grzegorzewskiej, cytuję „Nie ma kaleki – jest człowiek.” Słowa skierowane są do każdego w społeczeństwie, ale również do osoby niepełnosprawnej. A w pracy z młodym człowiekiem kieruję się dewizą Janusza Korczaka:

     Cytuję „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”


     Michał Husak

     Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, autor tekstów, od wielu lat aktywny scenicznie i studyjnie. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego drugą specjalizacją jest język angielski (Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych), a zainteresowaniami są: filozofia, nauki społeczne, ekonomia oraz szeroko pojęta sztuka


     Wiktoriya Ivanova

     Jestem pasjonatką muzycznej edukacji dziecięcej z ponad 20 letnim stażem zawodowym. Z wykształcenia pedagog muzyki i śpiewu, magister, pianistka, rytmiczka.

     Pracowałam w szkolnictwie muzycznym na stanowisku nauczyciela gry na pianinie oraz koncertmistrza. Późnej, w Kijowskim Instytucie Muzyki im. R. Gliera na stanowisku pedagoga-organizatora, wykładowca.  W swojej pracy staram się podchodzić do każdego ucznia w sposób indywidualny, w zależności m.in. od celu, w jakim uczeń uczęszcza na zajęcia gry na pianinie - dla zdobycia profesjonalnych umiejętności, dla wsparcia ogólnego rozwoju poznawczego, intelektualnego, emocjonalnego, czy dla rozrywki.

     Moje zainteresowania: sztuka, muzyka, teatr, literatura, rękodzieło.


     Katarzyna Jakóbczak – Drążek

     Jestem absolwentką Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny) w Warszawie oraz 3-letnich studiów w Salzburgu w Wyższej Szkole Mozarteum (Instytut Carla Orffa). Współpracuję z Polskim Towarzystwem Carla Orffa - organizacją, której celem jest propagowanie kształcenia muzycznego dzieci, młodzieży i dorosłych wg idei niemieckiego pedagoga i kompozytora - Carla Orffa. Jestem współautorką podręczników do muzyki wydanych przez WSiP - Muzyka i my, Klucz do muzyki, Nuty, smyki i patyki.

     Praca z dziećmi jest mi najbliższa, umiem nawiązać z nimi dobry kontakt, zachęcić do zabawy i pracy. Zależy mi, by zdobywane przez moich uczniów umiejętności muzyczne oraz twórcze obcowanie z muzyką, sprawiały im prawdziwą radość.


     Waldemar Oder

     Ukończyłem WSP w Kielcach na kierunku WT (wychowanie techniczne)

     z elementami plastyki, „złośliwcy” nazywali nasz kierunek -  Wypoczynek i Turystyka :) . Od wczesnej młodości interesuję się fotografią (idąc na grzyby często zabieram ze sobą aparat fotograficzny) , troszkę później zacząłem interesować się szeroko rozumianą historią. Od czwartej klasy SP zbieram stare pieniądze. Poza tym bardzo wiele czasu spędzam chodząc po górach. Namiętnie czytam książki.


     Anna Piskorek – Atys

      Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) oraz wielu kursów i szkoleń dotyczących nauczania muzyki , edukacji muzycznej dzieci oraz emisji głosu. Autorka programów edukacji muzycznej i emisji głosu dla studentów Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

     Od lat umuzykalnia i uczy miłości do muzyki dzieci, młodzież i dorosłych. Prowadzi również zajęcia umuzykalniające w bielańskich przedszkolach oraz naukę gry na fortepianie. Uwielbia czytać książki, śpiewać, podróżować i jeździć na nartach.


      

     Michał Skoczylas

     Ukończyłem Politechnikę Radomską na kierunku edukacja techniczno-informatyczna. Po studiach rozpocząłem pracę jako wykładowca i instruktor nauki jazdy. Kolejnym etapem mojej pracy była szkoła, gdzie pracuję do dziś. Jestem nauczycielem informatyki, techniki a także oligofrenopedagogiem. Moje zainteresowania to informatyka, motoryzacja, sport i szachy.


     Andrzej Ziomek

      Ukończyłem wydział Malarstwa i Studia pedagogiczne na Akademii Sztuk Pięknych. Od 1996 roku zajmuję się nauczaniem Plastyki. Jestem pasjonatem sztuki i nauczania. To co piękne i uniwersalne odnajduję na co dzień, w pracach moich uczniów. Odpowiednio pokierowana i wzmocniona, intuicja i odkrywczość młodych adeptów plastyki, jest potwierdzeniem tezy, że dzieła ludzkiej kreacji i wyobraźni, to nie tylko wytwory nobilitowane przez akademie i muzea. W pracy pedagogicznej, często wykorzystuję także znajomość tradycji muzycznej i literackiej.


     Małgorzata Hernik

     Ukończyłam studia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z ustawodawstwem rodzinnym w ZNP,terapię pedagogiczną oraz edukację wczesnoszkolną i przedszkolną.

     Jestem osobą życzliwą, empatyczną i cierpliwą. Uwielbiam pracę z dziećmi i zależy mi na ich zrównoważonym rozwoju. W pracy odznaczam się kreatywnością. Moją rolą jest nie tyle uczenie dzieci, ile pobudzanie icj do szukania własnych rozwiązań i stworzenie klimatu do wspólnej pracy. Moimi pasjami są podróże, spacery po lesie.


     Monika Jaskólska

     Od 12 lat pracuję z dziećmi na różnych etapach edukacyjnych. Praca z dziećmi zawsze wywołuje we mnie pozytywne emocje, jest też dla mnie wyzwaniem, którego chętnie się podejmuję zważywszy na energię i chłonne umysły dzieci. Staram się aby zajęcia prowadzone przeze mnie były przyjemne i ciekawe. Poza pracą uwielbiam aktywnie spędzać czas podziwiając piękno natury:)


     Justyna Grdeń-Kołsut

     Jestem nauczycielem wychowania fizycznego od 1998 roku. Skończyłam Akademie Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Interesuje mnie sport, muzyka, taniec, jazda na rowerze, malowanie na szkle. Chętnie uczę dzieci tańczyć jak i poprawnej postawy ciała, która jest bardzo istotna dla naszego zdrowia.  Prowadzę w MDK gimnastykę z elementami korektywy


     Małgorzata Włoczkowska

     Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie i Wydziału
     Edukacji Muzycznej, specjalność pedagogika baletu Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w
     Warszawie. Tancerka, solistka, inspektor baletu w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca
     ,,Mazowsze” im Tadeusza Sygietyńskiego. Wieloletni instruktor tańca i choreograf pracujący z dziećmi
     i młodzieżą m. in. w Pruszkowie, Radzikowie, Starachowicach. Doświadczony pedagog, dla którego
     praca jest ogromną pasją i radością.


     Anna Romanowska

     Nauczycielka edukacji przedszkolnej i terapeuta pedagogiczny z wieloletnim stażem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej. Przez wiele lat była nauczycielką w przedszkolu. Praca z dziećmi jest jej największą pasją. Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwóch dorosłych córek. Lubi książki, zwłaszcza kryminały, teatr i podróże po Polsce. Wolne chwile spędza na spacerach z psem.


     Renata Płaza

     Ukończyłam studia z Filologii polskiej, Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Terapii pedagogicznej oraz Etyki.
     Jestem nauczycielem z powołania. Od dziecka chodziłam z dziennikiem, a podczas jednej z lekcji w szkole podstawowej, gdy mój wspaniały wychowawca zapytał: kto z was chce zostać nauczycielem, wstałam jako jedyna z blisko 40-osobowej klasy. Kocham przyrodę, jazdę na rowerze oraz podróże - małe i duże.
     Wkładam serce we wszystko co robię. Uważam, że jeśli robimy coś z pasją, to wszystko udaje się osiągnąć.


     Katarzyna Balcerzak

     Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowałam Iberystykę oraz Filologię angielską. Od kilku lat uczę języka hiszpańskiego i angielskiego dzieci i młodzież. Podczas nauki języków obcych staram się jednocześnie przedstawić informacje o krajach, które się nimi posługują, gdyż uważam, że zrozumienie kultury danego obszaru jest niezwykle ważne, by zrozumieć język. Aby uatrakcyjnić zajęcia, często sięgam po materiały audiowizualne – piosenki, filmiki, prezentacje multimedialne i inne metody aktywizujące uczniów. 

     W wolnym czasie sama również poświęcam się szlifowaniu swoich umiejętności w zakresie języka portugalskiego i norweskiego. Bardzo lubię też podróżować. 


     Agnieszka Guz

      Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz trenerem nauki szybkiego czytania dzieci
     i dorosłych. Sprawdzam się w roli wychowawcy klasy/grupy. Mam dobry kontakt z dziećmi. Stawiam na indywidualne formy pracy. Każde dziecko jest wyjątkowe. Prywatnie  jestem   szczęśliwą posiadaczką pieska, lubię kwiaty, naturę
     i muzykę.