• Aktualności

      • XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – PATA 2021

      • 24 listopada odbył się XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – PATA 2021 „Chodź pomaluj mój świat…”

       Przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu warszawskich placówek. Wszechstronny talent dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umacnia w przekonaniu o słuszności organizowania takiej imprezy w następnych latach.

       Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział oraz gościom za przybycie

      • Programowanie ozobotów

      • Ozobot to robot przeznaczony do nauki programowania dla dzieci. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają kreatywność i logiczne myślenie. W połączeniu z aplikacją komputerową oraz zasobami sieci robot ma nieograniczone możliwości. Wykorzystując go można uczyć dzieci nie tylko programowania, ale również zagadnień matematycznych, informatycznych, technicznych, bezpieczeństwa na drodze i wiele wiele innych.

      • Dzień Niepodległości wMDK


      • Z okazji dnia Narodowego Święta Niepodległości, nauczyciele Pani Ewa Kucharska oraz Pan Łukasz Prochacki poprowadzili wyjątkową lekcję pod tytułem: „Polskie Tańce Narodowe”.

       Nauczyciele podczas spotkania zaprezentowali oryginalne regionalne stroje ludowe, opowiadali o muzyce, historii oraz prezentowali pięć polskich tańców narodowych: krakowiak, polonez, oberek, kujawiak oraz mazur.Wychowankowie aktywnie i entuzjastycznie uczestniczyli w lekcji oraz poznawali swoją narodową kulturę. To była wyjątkowa lekcja patriotyzmu

      • Akcja DDM II

      • II edycja Akcji D-D-M w tym roku szkolnym cieszy się wśród Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Gwizdak dużym zainteresowaniem. Jak co roku ma charakter propagowania wśród dzieci i młodzieży dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych, zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności w kontaktach w warunkach panującej pandemii.

       Do akcji zagłosiło się dziewięćdziesięciu uczestników z pięciu form zajęć w MDK. Były to dzieci z zajęć: ceramika, plastyka, rysunek-przygoda z linią, gry i zabawy integracyjne i fotografia. Inicjatorzy konkursu – „DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI” mieli trudne zadanie aby spośród tak wielu prac wyłonić najlepsze. Uczestnicy zadbali o estetykę wykonania , mieli wiele ciekawych pomysłów oraz wykazali się dużą inwencja twórczą

       Wyróżnienia otrzymują : Daria Próba, Jan Półtorak, Danuta Ignatczyk, Barbara Borkowska, Sonia Czubkowska, Michalina Rogalska, Lilianna Krawczyk, Liliana Puzyniak-Goel, Małgorzata Dąbrowska i Maria Dąbrowska.

                               Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji !!!

      • Akcja Sprzątanie zapomnianych grobów na Cmentarzu Wawrzyszewskim

      • W dniu 6 listopada 2021r.społeczność Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak
       zorganizowała sprzątanie zapomnianych grobów na Cmentarzu Wawrzyszewskim.
       Pomysłodawcami akcji "Posprzątaj zapomniane groby" byli wychowankowie MDK -
       uczestnicy zajęć „Dzieciaki społeczniaki", którzy pod opieką nauczyciela p. Andrzeja
       Czyżewskiego oraz z pomocą rodziców posprzątali groby wojskowe i świeckie. Duże
       zaangażowanie uczestników akcji to również życzliwa pomoc starszym ludziom przy
       sprzątaniu ich rodzinnych grobów. Dobre słowo i wdzięczność seniorów za okazaną pomoc
       motywują naszych „Społeczniaków” do podejmowania kolejnych działań. Dzielmy się
       dobrem i pomagajmy – to dewiza młodych wychowanków MDK.
       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili i zaangażowali się w tę akcję.

      • Nasz patron Maria Gwizdak

      • W ubiegłą środę 22 września 2021 r. w naszej placówce miało miejsce oficjalne odsłonięcie tablicy upamiętniającej patrona Młodzieżowego Domu Kultury  Panią Marię Gwizdak. 

       Na uroczystości miło nam było powitać Burmistrza Dzielnicy Bielany m .st. Warszawa – Pana Grzegorza Pietruczuka,  Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Panią Zofię Gajewicz oraz pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania  – Panią Beatę Danilecką i Joannę Połaską.
       Zawitali również byli pedagodzy i przyjaciele Młodzieżowego Domu Kultury, którzy znali
       i współpracowali z panią Marią Gwizdak. 

       W wydarzeniu uczestniczyła Dyrektor MDK –  pani Agnieszka Kowalska, nauczyciele i pracownicy, a także wychowankowie.

       Po oficjalnym odsłonięciu tablicy upamiętniającej naszego patrona dzieci – wychowankowie MDK obejrzały prezentację multimedialną o życiu Pani Marii Gwizdak oraz wysłuchały opowieści zaproszonych gości.

       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeniaJ

        

      • 8 marca Dzień Kobiet

      • Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa wychowanków MDK pod tytułem "Kobiety i Kwiaty" przygotowanej z myślą o 8 marca.

        "Jeśli mówię Kobieta, myślę Kwiat - niezwykły czar istnienia"

       Federico Garcia Lorca

      • Trzymaj formę - zima

      • Zimowe podsumowanie akcji „TRZYMAJ FORMĘ” to miło spędzany czas i okazja na sprawdzenie wiedzy  Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Pod fachowym okiem naszych pedagogów – Pani Ewy i Pana Andrzeja uczestnicy zajęć rozwiązywali różne łamigłówki. Było zimowo i wesoło. Wszyscy już doskonale wiedzą, jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu.

      • Akcja DDM

      • AKCJA D-D-M (Dystans-Dezynfekcja-Maska)  I edycja

       w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak  rozstrzygnięta !!!

       Inicjatorami akcji byli uczestnicy zajęć „DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI”, którzy  propagowali  wśród wychowanków MDK różne sposoby zachowania  środków bezpieczeństwa i ostrożności w kontaktach z innymi osobami w warunkach panującej pandemii w kraju.Do akcji zagłosiło się 28 chętnych z  różnych form zajęć w placówce. Byli   to uczestnicy zajęć: ceramika, plastyka, instrumenty pełne muzyki, gry i zabawy integracyjne, taneczne i sportowe. Prace zgłoszone na konkurs były pomysłowe i twórcze oraz bardzo starannie wykonane. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy do II edycji, która odbędzie się     w kwietniu tego roku.

       Nagrodzeni Wychowankowie AKCJI D –D –M:

       1. Ewa Borowska

       2. Antonina Wnuk

       3. Małgorzata Półtorak

       4. Malwina Sikora

       5. Maja Półtorak

       6. Ewa Mikołajczyk

       7. Wojtek Bąk

       8. Antonina Walkiewicz

       9. Lena Podkalicka

       10. Ewa Chrzanowska

       11. Julia Gołębiewska

       12. Emilia Iżowska

       13. Jerzyk Ignatczyk

       14. Tomasz Stech

       15. Aleksander Nowakowski

       16. Antonina Łasińska

       17. Liwia Rudzińska

       18. Alicja Witkowska

       19. Julia Witkowska

       20. Zuzanna Bernat

       21. Emilia Śliwa

       22. Nikodem Jaroszkiewicz

       23. Zofia Dziewińska

       24. Anna Daniluk

       25. Maksymilian Malinowski

       26. Henryk Galiński.

       27. Lena Kruszewska

       28. Józef Jaroszkiewicz

      • Spotkania z Baśnią

      • Zapraszamy na nową formę zajęć dla dzieci 5 - 10 lat.

       Zajęcia odbywają się we wtorki 17:30 - 19:00

       lub środy 18:30 - 20:00

       W czasie zajęć dzieci zapoznają się z najbardziej znanymi, lubianymi baśniami. Będzie to podróż do krainy baśni, w której dzieją się magiczne rzeczy, a świat postrzegany jest sercem. Każda baśń ma morał, który od pokoleń stanowił wzorzec pewnych postaw.

       Baśnie pomogą dzieciom poznać świat wartości i pojąć, że z pozoru odległy krajobraz "za siedmioma górami, za siedmioma lasami", jest częścią nas samych...

      • Piszą o nas.....

      • W związku z dużą popularnością konkursu "Plastuś za żywopłotem", którego patronem był Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk, a Młodzieżowy Dom Kultury w dobie panującej pandemii sprawnie przeprowadził konkurs, prace naszych wychowanków pojawiły się w najnowszym wydaniu gazety "Zycie WSM".