• PATA

•

W dniu 24 listopada 2021 roku w siedzibie BCEK przy ul. Szegedyńska 9a, odbył się XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – PATA 2021 „Chodź pomaluj mój świat…”.
          W przeglądzie wzięły  udział następujące placówki:

Placówka

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 „Kota Filemona”

Przedszkole Specjalne nr 245 „Sowy Mądrej Głowy”
          dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie

Szkoła Specjalna Podstawowa nr 213
          im. Ireny Sendlerowej w Warszawie

Zespół Szkół Specjalnych nr 90 w Warszawie

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 244 w Warszawie

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 85
           im. Eunice Kennedy Shriver

Ze względu na sytuacje epidemiczną tegoroczni uczestnicy prezentowali swoje talenty na scenie BCEK lub też
          w formie zdalnej przesyłając  nagrane występy w formie filmu.
          W zespole jury zasiedli :

• p. Ilona Popławska – radna dzielnicy Bielany m. st. Warszawy
          • p. Aleksandra Ziach – główny specjalista Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy
          • p. Czesław Majewski – kompozytor, pianista wielokrotny członek ogólnopolskich imprez i przeglądów muzycznych.

Uczestnicy XV przeglądu PATA zaprezentowali bardzo ciekawe utwory muzyczne, przedstawienia nawiązujące do tematu „Chodź pomaluj mój świat…”.
          Jury przyznało wszystkim zespołom nagrody ufundowane przez Pana Grzegorza Pieruczuka Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st.  Warszawy w postaci pamiątkowych dyplomów i statuetek. Każdy artysta podczas spotkania otrzymał pamiątkowe gadżety i słodycze.
          XV Przegląd PATA należy zaliczyć do udanych, cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu warszawskich placówek. Wszechstronny talent dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umacnia w przekonaniu o słuszności organizowania takiej imprezy w następnych latach
          .