• DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI

• Uczestnicy zajęć „DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI" wraz z opiekunem Panem Andrzejem Czyżewskim spotkali się przy świątecznym stole. Opowieści o tradycjach wielkanocnych w gronie najbliższych oraz przygotowanie kart świątecznych dla podopiecznych MDK umiliły wspólne biesiadowanie.

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

• Porządkujemy Wawrzyszew

• 9 kwietnia br. odbyła się akcja porządkujemy Wawrzyszew.

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, który co roku przypada na wiosnę – w tym roku 22 kwietnia.

Społeczność MDK i uczestnicy zajęć „Dzieciaki Społeczniaki” pod opieką nauczyciela p. Andrzeja Czyżewskiego sprzątali tereny Wawrzyszewa. Akcja miała za zadanie uświadomić młodego człowieka jak ważną sprawą jest dbanie o przyrodę oraz naszą planetę – ziemię. Taki właśnie temat miała pogadanka z dziećmi, która poprzedziła sprzątanie okolicy. Wierzymy, że nasze drobne działania dają wiele dobrego, nam duże zadowolenie i satysfakcję.

• Gala Wojewódzkiego Konkursu Ceramiki i Małych Form Rzeźbiarskich

• 7 kwietnia br. odbyła się Gala Wojewódzkiego Konkursu Ceramiki i Małych Form Rzeźbiarskich „Natura jest cudem, a świat jest baśnią". Nasi kreatywni i zdolni wychowankowie pod okiem Pana Waldemara Odera zgłosili swoje prace w różnych kategoriach wiekowych i stanęli na podium!
              W kategorii wiekowej 7 - 8 lat III miejsce zajęła Katarzyna Gołębiewska,
              w kategorii wiekowej 11 - 12 lat III miejsce Jeremi Dubiel,
              w kategorii wiekowej 13 - 14 lat III miejsce Weronika Ignatczyk.
              Otrzymaliśmy również dwa wyróżnienia dla Zuzanny Czyżewskiej i Michaliny Rogalskiej.
              Gratulujemy!!! Cieszy oko i serce pasja naszych podopiecznych!

• Talenty MDK

• Talenty MDK - II Edycja za nami!

Stresu i emocji było co niemiara, ale wszystkie występy były wspaniałe

Dziękujemy Wychowankom za zaangażowanie i udział

Oficjalne rozdanie nagród nastąpi podczas naszego majowego święta "Z uśmiechem łatwiej"

• Sprawna rączka

• Podczas zajęć ,,Sprawna rączka” dzieci wykonywały Wielkanocne baranki z kolorowego papieru. Najmłodsi uczestnicy zajęć z wielką energią i radością tworzyli własne prace ozdabiając je

• Międzynarodowy Dzień Czytania Książki dla Dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak 2 kwietnia 2022 r.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2-go kwietnia, w rocznicę
              urodzin Hansa Christiana Andersena. Święto to jest doskonałą okazją do promowania
              czytelnictwa wśród najmłodszych, jak również do pokazania wartości literatury i piękna
              książek dla dzieci, często bardzo atrakcyjnie ilustrowanych i wydanych w pomysłowy sposób.
              W naszej placówce pod opieką p. Andrzeja Czyżewskiego właśnie w ty dniu odbyło się
              spotkanie, w którym wzięli udział Wychowankowie zajęć MDK wraz z dziećmi z Ukrainy.
              W przyjaznej i kameralnej atmosferze czytali fragmenty baśnie H. Ch. Andersena po polsku i
              po ukraińsku. Uczestnicy wydarzenia stworzyli również ciekawy plakat ilustrujący baśń pt.
              „Dziewczynka z zapałkami”.
              Spotkanie to świetny pomysł na integrację dzieci oraz propagowanie czytelnictwa wśród
              naszej społeczności.

• Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

• 1 kwietnia na Gali XXIX Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"wręczono  nagrody laureatom bielańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Gratulujemy wszystkim bardzo serdecznie, jesteśmy dumni, że w bielańskim środowisku mamy takich młodych, wspaniałych ludzi. Dziękujemy za przybycie i udział w uroczystości Pani Joannie Fabisiak - poseł na sejm RP, prezes Fundacji "Świat na Tak", Burmistrzowi Dzielnicy Bielany Panu Grzegorzowi Pietruczukowi oraz jego zastępcom - Pani Sylwi Lacek i Panu Andrzejowi Malinie, wszystkim Dyrektorom bielańskich szkół i Opiekunom wolontariatu.