• Zajęcia taneczne

• Brazylijski karnawał w Rio jest bez wątpienia najbardziej znanym tanecznym wydarzeniem na świecie.

W czasie gdy w Brazylii trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem pod czujnym okiem Pana Łukasza Prochackiego, uczestniczą w zajęciach tańca towarzyskiego gdzie poznają tańce latynoamerykańskie m.in.: brazylijską sambę, kubańską cha-chę, kolumbijską salsę oraz marengue prosto z Dominikany.

A najmłodsi tancerze z wielką radością szlifują swoje pierwsze taneczne kroki w parach oraz solo

• Sprawna rączka

• Podczas zajęć ,,Sprawna rączka” dzieci wykonywały maski karnawałowe. Zajęcia miały na celu rozwijanie wyobraźni i umiejętności planowania działań.

• Zajęcia taneczne

• dziś grupa taneczna IIa stawiła się w pełnym składzie, by po feriach odświeżyć sobie kroki układów tanecznych i doskonalić ich technikę

• Walentynki

• Wędrujące Serce odwiedziło nas w walentynkowe popołudnie, by przypomnieć, że wszelkie Piękno, właśnie z niego pochodzi

Dla naszych milusińskich i kochanych Wychowanków grono pedagogiczne zorganizowało walentynkową loterię

• Sprawna rączka

• Podczas dzisiejszych zajęć „Sprawna rączka” dzieci zajmowały się wykonaniem walentynkowych drzewek oraz zimowych drzewek w formie 3D.Zajęcia miały na celu usprawnianie manualne, rozwijanie zdolności, wyobraźni i twórczego myślenia, rozwijanie samodzielności, odpowiedzialności i umiejętności planowania działań, rozwijanie umiejętności w zakresie znajomości i stosowania różnych technik i materiałów plastycznych.

• Zima w mieście

• Akcja "Zima w mieście 2022" właśnie ruszyła!

Byliśmy dzisiaj w podróży do Hiszpanii, żeby później przenieść się na słoneczne Hawaje i pograć trochę na ukulele!

Oprócz tego spędziliśmy czas na tworzeniu grafik i komiksów oraz ciekawych rzeczy z masy solnej.

Ruch to zdrowie, więc zabraliśmy się za ćwiczenia sportowe.

• Karnawał w MDK

• Karnawałowe tańce i zabawy w MDK 2022

W tym roku bal karnawałowy odbył się w zaczarowanym zamku pod opieką króla Łukasza, królowej pszczół Ewy oraz księcia Andrzeja. Na salę balową z różnych stron królestwa zeszły się księżniczki, hrabia, super bohater, aniołki, zwierzęta, czarownice oraz postacie z bajek. Wszyscy dobrze się bawili, integrowali oraz uczestniczyli w konkursach. Niech żyje bal !

• Przyjaciel MDK Czesław Majewski

• W ubiegłą sobotę świąteczne wspomnienia w naszej placówce uwieczniliśmy wspólnym kolędowaniem w towarzystwie Przyjaciela MDK Pana Czesława Majewskiego - wspaniałego pianisty kompozytora

Ciepła, rodzinna atmosfera i talent wokalny naszych najmłodszych -- niezapomniane chwile....