• Dokoła jesień

• Dokoła jesień, na zajęciach Instrumentów pełnych muzyki także jesiennie - wiatr "łobuziak" szumi i gada jak licho lub skrada się cicho jak mysz. Czasem wpada do naszej sali i dmucha na kolorowe materiały. Długie jesienne wieczory rozświetlamy sobie wesołymi światełkami, które tańczą w rytm muzyki.

• XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – PATA 2021

• 24 listopada odbył się XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – PATA 2021 „Chodź pomaluj mój świat…”

Przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu warszawskich placówek. Wszechstronny talent dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umacnia w przekonaniu o słuszności organizowania takiej imprezy w następnych latach.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział oraz gościom za przybycie

• Programowanie ozobotów

• Ozobot to robot przeznaczony do nauki programowania dla dzieci. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają kreatywność i logiczne myślenie. W połączeniu z aplikacją komputerową oraz zasobami sieci robot ma nieograniczone możliwości. Wykorzystując go można uczyć dzieci nie tylko programowania, ale również zagadnień matematycznych, informatycznych, technicznych, bezpieczeństwa na drodze i wiele wiele innych.

• Dzień Niepodległości wMDK

• Z okazji dnia Narodowego Święta Niepodległości, nauczyciele Pani Ewa Kucharska oraz Pan Łukasz Prochacki poprowadzili wyjątkową lekcję pod tytułem: „Polskie Tańce Narodowe”.

Nauczyciele podczas spotkania zaprezentowali oryginalne regionalne stroje ludowe, opowiadali o muzyce, historii oraz prezentowali pięć polskich tańców narodowych: krakowiak, polonez, oberek, kujawiak oraz mazur.Wychowankowie aktywnie i entuzjastycznie uczestniczyli w lekcji oraz poznawali swoją narodową kulturę. To była wyjątkowa lekcja patriotyzmu

• Akcja DDM II

• II edycja Akcji D-D-M w tym roku szkolnym cieszy się wśród Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Gwizdak dużym zainteresowaniem. Jak co roku ma charakter propagowania wśród dzieci i młodzieży dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych, zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności w kontaktach w warunkach panującej pandemii.

Do akcji zagłosiło się dziewięćdziesięciu uczestników z pięciu form zajęć w MDK. Były to dzieci z zajęć: ceramika, plastyka, rysunek-przygoda z linią, gry i zabawy integracyjne i fotografia. Inicjatorzy konkursu – „DZIECIAKI SPOŁECZNIAKI” mieli trudne zadanie aby spośród tak wielu prac wyłonić najlepsze. Uczestnicy zadbali o estetykę wykonania , mieli wiele ciekawych pomysłów oraz wykazali się dużą inwencja twórczą

Wyróżnienia otrzymują : Daria Próba, Jan Półtorak, Danuta Ignatczyk, Barbara Borkowska, Sonia Czubkowska, Michalina Rogalska, Lilianna Krawczyk, Liliana Puzyniak-Goel, Małgorzata Dąbrowska i Maria Dąbrowska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji !!!

• Akcja Sprzątanie zapomnianych grobów na Cmentarzu Wawrzyszewskim

• W dniu 6 listopada 2021r.społeczność Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak
              zorganizowała sprzątanie zapomnianych grobów na Cmentarzu Wawrzyszewskim.
              Pomysłodawcami akcji "Posprzątaj zapomniane groby" byli wychowankowie MDK -
              uczestnicy zajęć „Dzieciaki społeczniaki", którzy pod opieką nauczyciela p. Andrzeja
              Czyżewskiego oraz z pomocą rodziców posprzątali groby wojskowe i świeckie. Duże
              zaangażowanie uczestników akcji to również życzliwa pomoc starszym ludziom przy
              sprzątaniu ich rodzinnych grobów. Dobre słowo i wdzięczność seniorów za okazaną pomoc
              motywują naszych „Społeczniaków” do podejmowania kolejnych działań. Dzielmy się
              dobrem i pomagajmy – to dewiza młodych wychowanków MDK.
              Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili i zaangażowali się w tę akcję.