• Robotyka

• Typ zajęć: Zajęcia informatyczne
            • Poziom: początkujący
            • Nauczyciel prowadzący zajęcia: Michał Skoczylas
            • Dodatkowe informacje: Zajęcia z robotyki mają na celu rozbudzić w uczniach potrzebę wytyczania nowych ścieżek rozwoju, kreatywnego wykorzystywania możliwości jakie dają nowoczesne technologie, dzielenia się swoimi pomysłami z całym światem. Zajęcia mają pokazać uczniom, że dzięki TIK nauka może być jeszcze bardziej fascynująca oraz ciekawsza. Zajęcia przełamują stereotypowe myślenie o kodowaniu, jako dziedzinie trudnej i wymagającej dużego doświadczenia. Uczestnicy programują ozoboty, co uczy kreatywnego oraz innowacyjnego rozwiązywania problemów oraz pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką. Nauka programowania robotów ma na celu naukę algorytmów, zadań logicznego myślenia oraz samodzielnego poszukiwania rozwiązań.
              cele
              1.Poznanie pojęcia robot.
              2.Wykorzystanie kodu obrazkowego do programowania robota.
              3.Poznanie zasad obsługi Ozobotów i środowiska pracy edytora Ozoblockly.
              4.Poznanie polecenia „kopiuj” i zasad jego wykorzystania.
              5.Doskonalenia umiejętności poprawnego interpretowania zadań wykonywanych na komputerze i realizowanych przez roboty.
              6.Wprowadzenie instrukcji warunkowej.
              7.Prezentowanie efektów pracy komputera z wykorzystaniem Ozobotów.
              8.Wprowadzenie pojęcia algorytm i wskazanie przykładów algorytmów z różnych dziedzin życia.
              9.Doskonalenia umiejętności pisania procedur minimalizujących długość i czas działania robotów.
              Podział na grupy w zależności od zgłoszeń.

Grupa wiekowa:

• siedmiolatki (2013)