• Instrumenty pełne muzyki

• Informacje o zajęciach:

• Dziewczęta i chłopcy
            • Typ zajęć: Zajęcia muzyczne
            • Poziom: początkujący
            • Nauczyciel prowadzący zajęcia: Katarzyna Jakóbczak-Drążek
            • Dodatkowe informacje: Zabawy ruchowe przy muzyce, śpiewanie, a przede wszystkim granie na dziecięcych instrumentach perkusyjnych - marakasach, bębenkach, tamburynach, klawesach, trójkątach, dzwonkach (czasem mylnie nazywanych cymbałkami) itp. Na zajęciach akompaniujemy do piosenek i tańców, towarzyszymy utworom z muzyki klasycznej. Nie brak również miejsca dla muzyki rozrywkowej. Próbujemy tworzyć utwory grając na przedmiotach przyniesionych z kuchennych zakamarków - łyżkach, szklankach, pokrywkach. Sprawdzamy, jak brzmią kubki po jogurtach, uderzane o siebie plastikowe zakrętki od butelek, jakie dźwięki można wydobyć z torebki foliowej i innych przedmiotów wyrzucanych zwykle do kosza na odpady. Rozwijamy wyobraźnię i wrażliwość muzyczną, uwrażliwiamy na barwę i dynamikę dźwięków. Odkrywamy drzemiące w dzieciach zdolności muzyczne. Najważniejsza jest jednak radość płynąca ze wspólnego działania i coraz ładniejszego brzmienia naszego zespołu - orkiestry.

Grupa wiekowa:

• pięciolatki (2015)